Discord bot v Node.js

Nebude to na náročný bot. Účelem toho návodu je udělat opravdu jednoduchého bota, který bude pracovat s textem. Rozpozná příkaz a odpoví formou textu nebo obrázku. 

Co budete potřebovat?

  • https://nodejs.org/en/
  • https://code.visualstudio.com/
  • https://discord.com/new

Vše si nainstalujte a vytvořte si složku, kde budete chtít bota mít uloženého. Toto nebude dočasné místo. Budete na něj navazovat node.js a přesouvání na jiné místo nebude snadné. Takže vytvoříme si složku, v mém případě ji mám přímo na disku C:\discordBot. Adresu budeme potřebovat. Můžete si jí zkopírovat, když ve složce stojíte.

Když máme adresu zkopírovanou, otevřeme si příkazový řádek (stačí do lupy na liště napsat “CMD”) a změníme místo kde stojíme na složku, kde chceme mít bota. na to použijeme příkaz CD (change directory), za který dáme adresu, kam se chceme přesunout.

Nyní musíme spustit npm. Stačí napsat nmp init a dát enter. Do příkazového řádku se nám napíše toto.

Nyní nás čeká série dotazů, jméno balíčku, verze, popis, vstupní soubor, zkušební soubor, klíčová slova, autor a licence. Na všechno stačí kliknout enter a nechat výchozí nastavení. Ve složce se nám objeví soubor package.json, ve kterém jsou tyto informace uložené. 

Nyní složku otevřeme ve Visual Studiu Code. Pokud máte dobře nainstalované, stačí ve složce dát pravé tlačítko a dát “Open with Code”, nebo v příkazovém řádku dát code . [code mezera tečka]. Poslední instalace, která nás čeká je knihovna discord.js. Budeme ji instalovat rovnou z příkazového řádku a stačí napsat npm install discord.js a potvrdit entrem. Zde se vždy napřed ujistěte, že stojíte ve správné složce (C:\discordBot). 

Studio Code již máme otevřené, na levé straně vidíte již nějaké soubory (package-lock.json a package.json), ale my vytvoříme zde nový soubor. Pokud jste při instalaci jen mačkali enter, náš startovní soubor se bude jmenovat index.js.

V tomto soubory začneme připojením knihovny discord.js a vytvořením klienta pomocí této knihovny.

Nyní se musíme botem přihlásit. Pro přihlášení budeme si muset klíč. Ten získáte na https://discord.com/developers/applications, kde si vytvoříte novou aplikaci. A zde najdeme “Client Secret” a klikneme na Copy. Tento klíč nikdy nesdílejte s nikým dalším, dává mu to plnou kontrolu na botem.

Když máme kopii našeho klíče, změníme ještě aplikaci na bota.

Vytvoříme si řádek s přihlášením, do kterého si zkopírujeme náš klíč.

Nyní jediné co náš bot dokáže je přihlásit se (uvidíme ho online), aby jsme ho mohli vidět online musíme ho pozvat na server. Zároveň s pozváním určujeme práva, která bot bude mít. Pro naše pokusy je nejlepší nechat admin a pracovat na serveru, kde nemůžeme nic pokazit. Pro vytvoření zvacího odkazu potřebujeme Client ID, to najdeme vedle / nad naším Secret ID. Přejdeme na stránku https://discordapi.com/permissions.html, kde vybereme Administrator, a vložíme do Client ID id našeho bota. Dole se nám vytvoří zvací link. Na ten klikneme a pozveme bota na náš server.

Tak máme bota u sebe na serveru, zatím offline. Pokud ho chceme mít online, musíme mít zapnuté Visual Studio Code, po celou dobu, co chceme aby bot běžel. V něm si přidáme jeden řádek, co pro výpis do konzole jestli vše funguje jak má.

Nyní musíme bota zapnout. Potřebujeme stisknout najednou CTRL + SHIFT + ; (klávesa pod ESC). Tím si otevřeme terminál ve Visual Studiu a do něj napíšeme node . [node mezera tečka].

Nyní je váš bot Online. Pokud ho chcete ukončit (například, když v něm něco změníte a chcete ho pustit znovu), stačí stát v terminálu a dát CTRL + C. Tím ukončíte Node.js. Může chvíli trvat, než bot zmizí z online.

V další lekci si uděláme pár příkazů pro našeho bota.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share This